Qwinky Winky Moravia Classic


 

Jméno: Qwinky Winky Moravia Classic

Barva: zlatá

Chovná: ano, PRA/CEA neg, MDR +/-

Výsledky: CAC,r.CACIB,CAJC,KV, Vítěz třídy, vždy výborná, veteran champion

Zkoušky: SA2, CT

Otec: MIlesend Broomhouse Angique Gold Res CACIB, BOB,Klubový vítěz 2006, 2x CAC, CAC SR, CAC VDH, CAC Německa , zlatý ( Milesend Gold Edition Champion x Milesend Stormgirl zlatá)

Matka: Norica Gold Moravia Classic zlatá, CEA,PRA neg, 2x CACIB, 5x CAC, JCH( Petr Pan Sněžný tygr tricolor, CEA, PRA neg., Champion ČR, 2x CACIB, 2x Res. CACIB, 3x BOB, Klubový vítěz 2003 x Irish Rose Gold Moravia Classic zlatá, ČR Ch,3x CACIB, Res.CACIB, 4x BOB, Klubový vítěz 2002)

 

Qwinky Winky - alias Nýna. Nýnu kdysi vyhrála Belinka. Když se Hesince blížil důchodový věk začala jsem se poohlížet po jejím nástupci. V té době jsme bydleli ve 2+1 v paneláku a s námi tam žili tři psi (Hessit, Bela a Braisy), dvě děti, dvě činčily a jeden džungarský křeček. Mášenek měl dojem, že další pes už se tam nemůže vejít. Já jsem pochopitelně věděla, že se vejde, protože ho prostě "potřebuju" . Zrovna jsme byli na závodech v Brně (tuším, že to bylo Jarní Brno, ale jistá si už vážně nejsem) a rozhodčí Lenka Pánková postavila vážně těžký parkur. Fakt těžký, i Hesinka s ním měla co dělat . Mášenek se chvíli bavil s Pepíčkem Nejkrásnějším, pak přišel a povídá "když tohle zaběhneš tak ti to štěně koupím". Dohoda zněla - zaběhnout. Jakkoliv, s jakýmkoliv počtem chyb,ale bez disku. Vysvětlila jsem Bele o co gou, šli jsme na start a... vyhráli jsme . Bela to zaběhla naprosto čistě, krásně, plynule. Běžela tak, jako nikdy v životě. Zpětně můžu říct, že to byl opravdu jeden z jejich nejhezčích běhů za celou kariéru. Hned po doběhu jsem běžela telefonovat panu Hemelíkovi z CHS Moravia Classic, zamluvila jsem si zlatou fenečku z nejbližšího vrhu a Mášenek si dodnes rve vlasy a Bele to vyčítá . Nýný je stejně tak úžasná jako Hessi. Baví ji všechno na co se podívá a všechno jí to taky jde. Takže ji potkáte závodit v agility, coursingu, dogtrekkingu a v plavání (zbytek sportů by ji bavil taky, ale už to vážně nestíháme). Pracuje jako canisterapeutický pes a v tomto oboru dosahuje nevídaných úspěchů. Je neskutečně komunikativní, což v kombinaci s jejím sladkým výrazem, malým vzrůstem a hedvábnou srstí je pro CT prostě to pravé.

 

Winky je matkou našich vrhů A, D, F a CH. Doma s námi zůstala její dcera Aila Laila.